א ו פ ק   ז ה ב  - מרכז ידע הכשרה וייעוץ להגנה סיעודית

מיסודו של אבי רייטן

 רח' גרניט 11 פתח תקווה טל:   073-2451029  info@offec.co.il

פעילויות

מי אנחנו?

מאמרים  

הוסיפו למועדפים

צרו קשר

 לדף הבית

 

 

סוכן ביטוח הבריאות של מחר - מנהל הטיפול האישי של המשפחה

מאת: גבי נקבלי

פורסם ב"בעדיף ביטוח" מהדורה מיוחדת 29/6/2017

 

  

הכתבה סוכן הביטוח של המחחר בעדיף ביטוחניהול מקצועי של המקרה על כל היבטיו וליווי בני המשפחה הם צורך עבור הלקוח המבקש לרכז את הטיפול למיצוי זכויותיו אצל גורם יחיד והזדמנות גדולה עבור הסוכן ליצירת ערוץ פעילות חדש ולהעמקת ושיפור מיצובו כאיש מקצועי, נחוץ ומרכזי בקרב לקוחותיו.

 

מערכת הבריאות בישראל היא מהטובות בעולם בכל הנוגע לרמת הרפואה, אולם  רמת שירותי הרפואה, כמו גם ריבוי הגורמים הנוספים והסבך הבירוקרטי מולם צריך האזרח להתמודד בקרות אירוע רפואי משמעותי ובבואו למצות את זכויותיו,  נמצאים במקום מחמיא הרבה פחות. אלה מהווים עבור האזרחים מעמסה כבדה בבואם לקבל את השירות הבסיסי והזכויות המגיעים להם.

 

המערכת הציבורית והמדינה לעולם לא יוכלו להעניק את השירותים המלאים להם ראוי ומצפה האזרח ולעולם לא יוכלו לעמוד בקצב התפתחות הרפואה ולהבטיח לצרכן שהוא מקבל את הרפואה המתקדמת, הטובה והאיכותית ביותר האפשרית. משכך, למערכת הפרטית יש וימשיך להיות תפקיד חשוב והכרחי שהצורך בו אף גדל ומתעצם כל העת. פעמים רבות, מהווה טיפול מקצועי ונכון את ההבדל בין שמירה על איכות חיים בזכות טיפול חדשני ואף עד לכדי הבדל בין חיים ומוות. לצד הטיפול הרפואי, יוצר המצב החדש צרכים רבים לחולה ובני משפחתו והתמודדות מורכבת בדרך למיצוי הזכויות השונות.

 

סוכן הביטוח מהווה עבור לקוחותיו את איש המקצוע אליו הם פונים בבואם לרכוש את ההגנה הביטוחית לעתידם ולביטחונם הרפואי והכלכלי. מבחינה זו, מדובר במשרת אמון שיש בה אחריות מוסרית גדולה. הסוכן נדרש לנווט במקצועיות ובמיומנות בין שלל הפתרונות הקיימים ולהתאים ללקוחותיו את המענה הנכון המתאים ביותר לצרכיהם ולהעדפותיהם.

 

בהגיע יום פקודה וכאשר מתרחש אירוע רפואי משמעותי, בין אם מדובר במחלה קשה, ניתוח גדול, אובדן יכולת התפקוד או סיעוד, מהווה הביטוח הפרטי גלגל הצלה חשוב והכרחי עבור החולה ומשפחתו, אולם הפתרון הכספי שהוא מספק, מהווה רק חלק ממכלול הצרכים החדשים.  תביעת הביטוח היא רק קצה הקרחון במציאות עימה נדרשים הלקוח ובני המשפחה להתמודד, וזאת מבלי שיש בידיהם את הידע, הניסיון והכלים להבטיח שהתהליך מנוהל בצורה נכונה ומקצועית ועל מנת להבטיח שיקירם מקבל את הטיפול האיכותי והמתאים ביותר וממצה את מלוא זכויותיו בדרך להחלמה ולשמירה על איכות החיים הגבוהה ביותר האפשרית. הלקוח נדרש לנווט את דרכו באפילה בתוך מערכת בירוקרטית מורכבת ומול גורמים רבים, תוך שהוא חש תסכול, בלבול וחוסר אונים, המכבידים עוד יותר על ההתמודדות. 

 

הכתובת האיכותית והזמינה לניהול המקרה עבור המשפחה

סוכן הביטוח הדואג שהלקוח יזכה לקבל את המימון לתרופה היקרה שאינה בסל הבריאות לה הוא נזקק, לקבלת טיפול חדשני, השתלה או גמלת סיעוד, הוא מהראשונים אליהם פונים החולה ובני משפחתו.

 

משכך, טבעי הוא שסוכן הביטוח יהיה הגורם המסייע למשפחה לא רק במימוש הזכויות הביטוחיות מתוקף הפוליסה, אלא מול כלל הגורמים והגופים הקיימים, הרבה מעבר לענף הביטוח. סוכן ביטוח אשר ישנה את תפיסת התפקיד שלו, יתמקצע, ירכוש כלים וייצר שיתופי פעולה עם גופים ואנשי מקצוע המתמחים בתחומים אלה, יוכל להוות עבור לקוחותיו כתובת איכותית וזמינה שתרכז את ניהול המקרה עבור המשפחה. הוא זה שיכול וצריך להיות עבורם גורם מסייע המכווין ומוביל אותם במסלול הנכון עבורם לאיתור רופאים ובדיקות ולמיצוי הזכויות מול כלל הגורמים כדוגמת הביטוח הלאומי, משרד הבריאות ועוד.

 

יד מכוונת בסבך הבירוקרטי

מאחר וסוכני הביטוח טרם עשו את השינוי התפיסתי, צצו בשנים האחרונות גופים עסקיים אשר נכנסו לעולם של מימוש זכויות רפואיות. אלה זיהו את הכשל הקיים בשוק, הבירוקרטיה הסבוכה והמכבידה וחוסר האונים של המטופלים. אולם השימוש בגופים מעין אלה רק מגביר, פעמים רבות, את התסכול, גם מתוך העובדה שהם נדרשים לשלם סכומים גבוהים הנוגסים בתגמולים ובזכויות, ובעיקר מהצורך לפנות ולערב גורם נוסף שהם אינם מכירים, במקום לרכז את הטיפול כולו אצל סוכן הביטוח המכיר את צרכיהם ובו הם מאמינים.

 

שירותים כדוגמת "יד מכוונת", סל שירותים ייחודי וחדשני לניהול אישי ומקצועי של המקרה וליווי בני המשפחה לאורך זמן, מסייעים לסוכן ביישום השינוי, הבידול והרחבת הערך הניתן על ידו.  תהליך כולו מנוהל באמצעות אנשי מקצוע מובילים ובשיתוף ומעורבות סוכן הביטוח.

 

מעבר לחיסכון בזמן, בכסף ובמניעת התסכול המצטבר כתוצאה מהמצב וההתמודדות הקשה בסבך הבירוקרטי, מציע השירות גישה חדשה, מכבדת ומעצימה.

 

כל זאת, על מנת להשיב את תחושת השליטה והביטחון במקום וברגעים בו הן כל כך נחוצות לבני המשפחה. אלה מחזקים גם את מקומו של סוכן הביטוח, מאפשרים לו להיות לצד לקוחותיו ברגעים החשובים ולהעניק להם פתרונות ברמה גבוהה וערך מוסף חשוב ואמיתי ומעמיקים עוד יותר את מרכזיותו וערכו בעיניהם. סוכני המחר יהיו אנשי מקצוע שיעניקו ללקוחותיהם טיפול הוליסטי מקצועי ולאורך זמן, הרבה מעבר לתביעת הביטוח.

 

*הכותב הינו מומחה בביטוחי סיעוד ובריאות, מנכ"ל אופק ניהול גילאות אישי, משמש כיועץ לשכת סוכני ביטוח לביטוחי סיעוד ובעבר סמנכ"ל כלל בריאות

 

 

 

 

  חזרה לראש העמוד

          

 

 

      ביטוח - מדריך הביטוח      מילון מונחי ביטוח

הקמת אתרים - קטיה שורצמן